Luksin mirë Boat Si të shitet Yacht time të shpejtë Online

Si për të shitur varkë e mia në internet Hap pas hapi është mënyra më e lehtë se si mund ta shitje jahtin tim shpejt nëpërmjet internet shërbimit internet marketing

Si për të shitur varkë tuaj për çmimin më të lartë

Kjo është një ide e mirë për të marrë barkë anketuarve kështu që ju mund të mësoni në lidhje me dhe të rregulluar ndonjë problem të mundshëm para se anija shkon në treg. Nëse në fund apo Topsides nevojë për një punë të bojë, Beje. Nëse ju jeni pikturë byk, përdorin vetëm bojë të bardhë ose të errët, blu. Megjithatë, një ndërmjetësi nuk rekomandon shpenzimin e parave për përmirësimet elektronike. Ju do të merrni vetëm një pjesë të vogël të këtij investimi prapa.

  • Çmimi atë të drejtë. Çmimi atë të drejtë. Çmimi atë të drejtë.
  • Go on line dhe të kontrolloni të gjitha faqet e internetit. Yachtworld, Boat Tregtar, Boats.com etj. etj. Printoni një kopje të të gjitha anijet e krahasueshme me tuajat. Vini re numrin e përgjithshëm. Shënim ndonjë karakteristikat kryesore tjerët varka kanë apo nuk kanë. Gjithashtu shikoni në orët e tjera anije motor, bën atë të ketë një rimorkio, bojë fund, etj, etj. Kjo është e gjitha shumë e rëndësishme. Ju duhet për të krahasuar mollë për mollë. (Shembull - fund anije pikturuar trailerable shitur për më pak.) Shënim vendet ku anijet janë të listuara. (Shembull - anije Florida shitur për më pak - ngrohjes, diell, erë, kripë dhe përdorimi i vitit.)
  • Telefononi një ndërmjetësit disa që kanë anijet që janë të krahasueshme me tuajat. Tregoni atyre se kush jeni dhe çfarë ju keni. Shumica e ndërmjetësit duhet të jetë shumë bashkëpunues. Pyeti ata se pse varkë që ata kanë listuar nuk ka shitur. Pyeti ata se çfarë ata mendojnë se do të marrë për të shitur barkë e tyre. Pyeti ata se çfarë ata mendojnë se varkë juaj është me vlerë. Pyetni ata nëse ata ishin duke shkuar për të tregtuar atë çfarë ata do të ju jap për këtë.
  • Kontrolloni BUC udhëzon çmimi dhe NADA, por nuk e vënë shumë besim në atë që thonë ata. Shumica e këtyre, per mendimin tim, janë krejtësisht të pasakta, por ata janë ato që bankat bazë vlerën tuaj anije kredisë në. Kështu, edhe pse pasakta ata janë ende diçka të marrin në konsideratë.

Tani ulen. Shikoni në të gjitha të dhënave që ju keni mbledhur. Llogaritni se çfarë me të vërtetë kushton për të mbajtur në barkë tuaj për disa muaj më shumë. Jini të ndershëm me veten! (shënim: çfarë keni borxh në varkë tuaj nuk ka të bëjë me vlerën e saj të shitjes me pakicë.) Mos u shqetësoni për të vënë "dhoma luaj" në numrin tuaj. Ju nuk do të duhet të shqetësohen për "dhomë për të negociuar" në qoftë se askush nuk e quan. Tani çmimeve varkë tuaj të jetë një tjetër për të shitur. Unë e di se është e dhimbshme, por nuk mbaj mend ndonjë shitës ndonjëherë thënë mua "wow, I shitur varkën time të lirë!"

Top Ten Këshilla për shitjen e varkë tuaj

1. Tregut atë!: Advertise rëndë. Vendi reklama në shtypin lokal shëtitje me varkë, gazeta e madhe e përditshme dhe, në qoftë se kjo është një anije e madhe ose një nga disponueshmërisë së kufizuar që blerësit do të ngjarë të udhëtojë jashtë shtetit për të parë, vënë reklama në vende pricier rajonale dhe kombëtare. Reklama foto të tërheqë më shumë trafik. Hapësirë ​​me qira në një shumë autostradë-side ku qindra kalimtarët mund ta shohin atë, më shumë se në rrugë me pemë tuaj.

2. Gjuajtur-up!: Filloni motor dhe të ngrohtë atë deri një orë para se një perspektivë të vijë për të parë varkën. Një bateri të vdekur apo kokëfortë fillim, madje edhe për një të shkëlqyer motor-kthehet blerësit jashtë.

3. Premtim i besnikërisë: Duket janë të rëndësishme. Spray-on dylli mobilje mund të zbatohet dhe të fshihen-off shpejtë dhe të lehtë. Dritë e dobët nuk ka kaluar më shumë se një ditë, por është e përsosur për këtë perspektivë që thërret dhe thotë se do të jetë mbi në një orë.

4. Premtim bosh: Është më mirë për të treguar zonat vendosje boshe dhe vërejtje sa i gjerë që ata janë pastaj të ketë të gjitha gear tuaj jammed në to deri në pikën e tejmbushur. Hiq kar tuaj.

5. Pikat kontakt: Një punë profesionale detaj ka kuptim për një anije në gjendje të pacenuar. Nëse normat tuaj varkë "mesatar" apo "mirë" të përqëndrohet vetëm në blemishes më të shndritshëm. Kompleksi-nga njollat ​​ndryshk gjakderdhje nga pajisje, ri-kasetë copëtuar shirit boot, de-yndyrat motor, pastër Bilge, etj. Nëse kabina është mykur, surreptitiously vendosni freshners e ajrit.

6. Fogged-out: Nëse perde qarta gërvishtem ose plot nga mosha, hequr ato për shikimin fillestare.

7. Bottom Job: Nëse anija është fund pikturuar, aplikoni një shtresë të freskëta. Kjo e bën vështrim varkë mprehtë. Gjithashtu llak outboard bojë dhe makinë ashpër skegs që kanë veshur-off bojë.

8. Gjyqi Deti: Me kanavacë hequr, të gjithë, por veshje të sigurisë stowed në breg dhe të lehta në karburant dhe ujë, aeroplan tuaj varkë do të lehtë, trajtuar më shumë nimbly, dhe të arrijnë një shpejtësi më të shpejtë të lartë-fund. Të përpiqet të bindë blerësit për të kufizuar miq udhëtim-gjatë dhe të familjes për sa më pak të jetë e mundur, për arsyet e mësipërme, dhe kështu vërtetë "roominess" e varkë nuk është me dhimbje të dukshme.

9. Paper Chase: Kanë të gjithë titullin, regjistrim, garanci dhe, nëse në dispozicion, të dhënat e shërbimeve në dorë në një kordon. Është mbresëlënëse, edhe në qoftë se reagimi fillestar e blerësit të saj duket ho-hum.

10. Jini realist: Kuptoj se çmimin tuaj bottom-line edhe më parë e takimit blerësi i parë. Konsideroni koston e dollarit të reklamave, ruajtje dhe mirëmbajtje, ndërsa kjo është për shitje, si dhe shpenzimet e përfshira në kohë tregon varkë.

Takeaway: Tre Më shumë Këshilla…

11. Hesht hesht: MOS zbulojë çmimin tuaj më të mirë në telefon me dikë që nuk e ka parë varkën. Para një blerës sheh varkë tuaj, ai e mori asnjë investim emocionale. Përveç, si nuk e dini se ai mund edhe të përballojë atë? Plus, Blerësit në gardh shpesh kanë miq e quajnë si "perspektivat e reja" në një përpjekje për të udhëtimit ju lart.

12. Get Paid: Paraja sundon. Verifikimet janë të mëdha, pasi ata të qartë. Të ashtuquajturat "Verifikimet Bank" nuk janë aq të mirë si ari. Të gjitha këto bëjnë është "vërtetojë" se blerësi ka sasinë kontroll mbi llogarinë në datën e lëshimit. Ato mund të anulohet aq lehtë si anulimi një çek personal. Mos nënshkruani barkë mbi derisa ju e dini që ju mund të shpenzojnë paratë e blerësit.

13. Pyetja e madhe: Blerësit gjithmonë pyesin pse ju jeni shitur. Mirë, për paratë budallaqe. Por ju nuk mund të them se (apo se lodhur juaj e ngatërresë pa dobi të një garanci). Ndryshimet e jetesës janë më të përgjigjen më të mirë. Thonë se ju dëshironi të provoni cruising dhe nuk mund ta bëjë këtë në një barkë të hapur, fëmijët tuaj nuk do të shkojnë më me ju kështu që ju nuk keni nevojë për një varkë të skive, ju nuk e peshkut në det të hapur më kështu një pakësojë është në rregull, cfaredo.

Gjej Jet Karta Private Fluturimi Shërbimi Pranë meje nga ose në Amerikë në Familje

AlabamaIndianaNebraskasouth Carolina
AlaskaIowaNevadasouth Dakota
ArizonaKansasNew HampshireTennessee
ArkansasKentuckyNew JerseyTexas
KaliforniLouisianaNew MexicoUtah
KoloradoMaineNju JorkVermont
ConnecticutMarylandveri CarolinaVirginia
DelawareMassachusettsNorth DakotaWashington
FloridaMichiganOhioWest Virginia
GjeorgjiMinnesotaOklahomaWisconsin
HawaiiMisisipiOregonWyoming
IdahoMisuriPennsylvania
IllinoisMontanaRhode Island

Komentet jane mbyllur.

Mos ndiqni këtë lidhje, ose ju do të ndalohet nga faqja!

Send këtë një shoku