Приватен авион чартер лет Vs. Прва класа комерцијална авиокомпанија лета

Кога се споредуваат приватен авион чартер лет vs. прва класа комерцијална авиокомпанија летови разгледа парче од умот, приватност, посебни карактеристики и флексибилност за патување. Додека првата класа за седење на комерцијални авиокомпании нуди огромен број посебни карактеристики, како што се удобни седишта со дополнителен простор за нозете, поголем простор, приоритет интернат / излегување привилегии, како и комплементарни храна и пијалок во некои случаи, овие карактеристики може да не биде доволно за некои авионските патници, особено оние кои се во потрага по поголема флексибилност и кориснички услуги. За такви флаери, приватен авион чартер летови ќе биде подобра опција од следните причини:

Листа на услуги што ги нудиме

Извршниот Повелбата приватен авион

Светлината Џет повелба

Средината големина Повелбата приватен авион

Тешки приватен авион чартер лет

Турбовитлов приватен авион повелба

Испразни нога Повелбата приватен авион

Приватен авион повелба Цена

Флексибилност и мир на умот

И покрај летање прва класа на комерцијална авиокомпанија, ќе треба да биде на аеродромот одреден број на часови пред вашиот лет. Со други зборови, ќе бидат заложници на распоред авиокомпанијата. Згора на тоа, ако не комерцијална авиокомпанија лета директно до посакуваната дестинација, ќе треба да се земе лет, која може да биде кавга и го зголемува ризикот од губење на вашиот багаж. За среќа, со чартер лет приватен авион, што не ќе мора да се грижи за овие проблеми. Поточно, да биде во можност да се прилагоди на вашите патување распоред како што имате желба, летаат директно до посакуваната дестинација и вашата багаж ќе биде безбедно.

Супериорен услуги и удобност

готово, прва класа комерцијална авиокомпанија седење нуди некои големи можности, вклучувајќи ги и големите удобни столици, висока брзина на интернет пристап и широк спектар на можности за забава. Сепак, овие карактеристики се дури и подобро во приватен авион чартер лет. на пример,, седење на приватен авион обично наликува на дневна соба high-end. Што повеќе, на приватен авион, ќе имаат слобода да ја смените вашата седење колку што сакате. На храна и пијалоци се нудат на приватен авион чартер летови се исто така на повисок квалитет и нудат поголема разновидност.

заклучок

Кога се споредуваат приватен авион чартер лет vs. прва класа комерцијални летови авиокомпанија, треба да се разгледа фактори како вашиот парче од умот, приватност, посебни карактеристики и флексибилност. Контакт со нас денес да книга приватен авион чартер лет.

Најди приватен авион чартер лет услуги блиску до мене од или за домашните Америка

АлабамаИндијанаНебраскаЈужна Каролина
АлјаскаАјоваНевадаЈужна Дакота
АризонаКанзасЊу ХемпширТенеси
АрканзасКентакиЊу ЏерсиТексас
КалифорнијаЛуизијанаНово МексикоЈута
КолорадоМејнЊујоркВермонт
КонектикатМерилендСеверна КаролинаВирџинија
ДелаверМасачусетсСеверна ДакотаВашингтон
ФлоридаМичигенОхајоЗападна Вирџинија
ГрузијаМинесотаОклахомаВисконсин
ХаваиМисисипиОрегонВајоминг
АјдахоМисуриПенсилванија
ИлиноисМонтанаРод Ајленд

коментарите се затворени.

НЕ следете го овој линк или ќе бидат забранети од страницата!

Испрати на пријател