Приватен авион повелба Цена

во Џет повелба состанокНа зголемување на кавга на летање на комерцијални авиони е возење на повеќе и повеќе луѓе да приватен авион повелби. Царинскиот долг линии, безбедносни проверки TSA, преполн аеродроми, се само некои од непријатностите на летање на комерцијални авиони. Луѓето кои обично летаат прва класа или бизнис класа сега се повеќе се гледа во економијата на приватен авион повелби. Сепак, за разлика со комерцијални авиокомпании, тоа не е лесно да се најде на трошоците за закуп на авион. Значи тука се одговори на прашањето: колку чини да се чартер приватен авион?

 

Други услуги ги нудиме

Извршниот Повелбата приватен авион

Светлината Џет повелба

Средината големина Повелбата приватен авион

Тешки приватен авион чартер лет

Турбовитлов приватен авион повелба

Испразни нога приватен авион повелба

Цената на закуп на авион е даден во долари на час на летање. Како што се очекуваше, цената варира помеѓу различни модели на авиони. Некои авиони се луксузни, додека други не се толку луксузен. Некои авиони имаат простор за повеќе од десетина патници, со оглед на помалите имаат само неколку, како што четири патнички седишта.

Една од најмалите чартер авиони на пазарот е Cessna Citation Мустангот, која може да се сместат околу 4-5 патници. Тоа се случува да биде најевтиниот авион на Повелбата: можете чартер Cessna Citation Mustang за околу $1700 на час на летање.

Малку поголем од Цитирање Мустангот е авион 60, кои можат да се сместат до 8 патници. Направени од страна на Bombardier Воздухопловна во Вичита, Канзас тоа ќе ве чини околу $3400 на час на летање на чартер авион 60.

На повисоко крајот е како авион Gulfstream 550, кој чини околу $8600 на час за време на летање. Тоа им помага на малку дека тоа може да се сместат околу 14-19 патници.

 

 

Најди приватен авион чартер лет услуги блиску до мене од или за домашните Америка

АлабамаИндијанаНебраскаЈужна Каролина
АлјаскаАјоваНевадаЈужна Дакота
АризонаКанзасЊу ХемпширТенеси
АрканзасКентакиЊу ЏерсиТексас
КалифорнијаЛуизијанаНово МексикоЈута
КолорадоМејнЊујоркВермонт
КонектикатМерилендСеверна КаролинаВирџинија
ДелаверМасачусетсСеверна ДакотаВашингтон
ФлоридаМичигенОхајоЗападна Вирџинија
ГрузијаМинесотаОклахомаВисконсин
ХаваиМисисипиОрегонВајоминг
АјдахоМисуриПенсилванија
ИлиноисМонтанаРод Ајленд

коментарите се затворени.

НЕ следете го овој линк или ќе бидат забранети од страницата!

Испрати на пријател