Грант Cardone приватен авион чартер лет VS Купи Авион Авион воздухопловство

Грант Cardone Gulfstream G200 објасни зошто приватен авион чартер лет VS Купи Авион Авион воздухопловство смисла за бизнис претприемач или лични патување да оди на http://wysluxury.com/location/ локација во близина на вас

Кога ќе летаат приватни вие не мора да биде со 200 полнети луѓе во кабината, но голема работа е авион и ви заштедува време. Авионот е бизнис алатка. Сите велат дека авионот не дава никаква смисла. Овие луѓе немаат авиони. Покажете ми една навистина богат човек и јас ќе ви покажам еден човек кој е сопственик на авион. избор Грант беше со средна големина Голфска струја 200. Времето е пари, па својата инвестиција купува време. Се богати и ти исто така може да поседува авион. Зошто да не?

 

Испораката на Gulfstream 550 - Грант Cardone 10х авиони ерлајнс нови $50 милион долари авион

Тоа е поголем, побрзо, и подобро од мојот прв воздух авион 10х. Запомнете, ако не сме расте, сте стагнација ... и престојуваат во стагнација секогаш ќе доведе до контракција. Можете да се лажни Ламбо, но не можете да се лажни g550 авион. Земете врвот продавачот Грант Cardone Audiobook сакал продаде или да се продава, Поблиските'S Опстанок Водич, ВЛАДЕЕЊЕ 10х, Ако не сте ПРВА, Ти си ПОСЛЕДНИТЕ, ПРАВИЛА ЗА УСПЕХ и многу повеќе симнување.

Други услуги што ги нудиме, кога станува збор за воздух флота Транспорт Користење

Извршниот Повелбата приватен авион

Светлината Џет повелба

Средината големина Повелбата приватен авион

Тешки приватен авион чартер лет

Турбовитлов приватен авион повелба

Испразни нога Повелбата приватен авион

Приватен авион повелба Цена

Gulfstream стекнати Галакси Воздухопловна во 2001. Стекнување видов компанија наследат оригиналниот Галакси авион авион, кој беше во производството помеѓу 1999 и 2001. Оригиналниот Галакси беше преименувана G200 од Gulfstream. меѓу 2001 и 2011, Gulfstream надгледуваше производство на речиси 250 единици на Gulfstream 200 авион авион. На G200 беше заменет во 2012 од страна на G280. Ако сте во потрага за луксузен авион да се купи, овој напис ќе ви овозможи да се знае зошто Голфска струја 200 треба да биде вашиот прв избор.

Грант Cardone споредува Global 6000 на неговиот Gulfstream

Постојат многу причини зошто треба да се разгледа купување на G200 во однос на другите авиони. Најпрво, овој супер-средна големина авион нуди удобност и опсегот на поголеми авиони кабината. Нејзините пространа кабина удобно седишта девет патници со стоење headroom од 6'3", што е повеќе простор од другите слични авиони понуди. На Gulfstream G200 е идеален за сопирање трансконтинетални патување и има брзина од 540 mph. исто така,, на G200 има најголем капацитет за багаж во својата класа.


 

Подолу се спецификациите на овој авион кој ќе ве натера да го купат:

Анализа на перформансите и Пат

перформанси
- Максимална брзина на крстарење: 470KTS

- Просечна брзина блок: 396KTS

- Опсег со празни места: 3,530nm

- Опсег со населените места: 3,130nm

- Стапка на искачувањето: 3,700ft / min

- Просечна потрошувачката на гориво: 278л / hr

- Балансиран должина поле: 6,600ФТ

- Максимална работна височина: 45,000ФТ

Пат Анализа (1000nm)
- потрошувачката на гориво: 278Гал

- висина на лет: 43,000ФТ

- Трошоците за гориво @ $ 5.00 / gal: $1,390

Димензии

внатрешни димензии
- волумен кабина: 869CuFt

- ширина кабина: 7.20ФТ

- должина на кабината: 24.5ФТ

- висина кабина: 6.25ФТ

надворешни димензии
- распон на крилја: 58.1ФТ

- Висина: 21.4ФТ

- должина: 62.3ФТ

Тежина и удобност

Тежина
- Максимална маса на полетување: 35,450lbs

- Максимална носивост: 4,050lbs

- Basic оперативен тежина: 19,950lbs

- Дозволената оптовареност со целосна гориво: 650lbs

- употреблив гориво: 15,000lbs

Удобност
- седишта: 8

- Надворешни капацитет багаж: 125CuFt

- Внатрешен капацитет багаж: 25CuFt

Листа на неколку работи што можете да направите кога вие не се зависи од патување на авиокомпанијата во 1 ден

На Gulfstream G200 е економичен авион кој нуди и удобност и опсег. За разлика од тоа, на G200 е пространа и има многу импресивен рекорд за безбедност. Затоа, кога шопинг за млазни авиони, изберете од листа на Gulfstream авиони.

Зад кулисите на 10х ерлајнс - грант Cardone

10х ерлајнс Gulfstream Jet внатрешноста Грант Cardone е

Грант Cardone 10х Листа на производи во https://goo.gl/r51fVY

Тајната на приватен авион Сопственост

Најди приватен авион чартер лет услуги блиску до мене од или за домашните Америка

АлабамаИндијанаНебраскаЈужна Каролина
АлјаскаАјоваНевадаЈужна Дакота
АризонаКанзасЊу ХемпширТенеси
АрканзасКентакиЊу ЏерсиТексас
КалифорнијаЛуизијанаНово МексикоЈута
КолорадоМејнЊујоркВермонт
КонектикатМерилендСеверна КаролинаВирџинија
ДелаверМасачусетсСеверна ДакотаВашингтон
ФлоридаМичигенОхајоЗападна Вирџинија
ГрузијаМинесотаОклахомаВисконсин
ХаваиМисисипиОрегонВајоминг
АјдахоМисуриПенсилванија
ИлиноисМонтанаРод Ајленд

коментарите се затворени.

НЕ следете го овој линк или ќе бидат забранети од страницата!

Испрати на пријател