NBAA 2016 Орландо приватен авион конференција Авион награда

Светот е најголемиот приватен авион награда настан шоу на националната асоцијација на бизнис воздухопловство 2016 во Конвенцијата центар округот Оринџ во Извршниот аеродром во Орландо & Изложба авион шоу настан. Вие исто така може да вработи приватен авион чартер лет од или во Орландо Флорида тука

Зачлени се 27,000 industry professionals for the most important three days of business aviation. Ranked as the sixth largest trade show in the United States, the Business Aviation Convention & Exhibition (NBAA-BACE) will be held Nov. 1–3, 2016, in Orlando, Флорида, bringing together current and prospective aircraft owners, производители и клиенти во еден состанок место да се добие критична работа се остварува https://www.nbaa.org/events/bace/2016/

Зошто Вие не сакате да ја пропуштајте NBAA BACE

Избрана Говорници на NBAA-BACE

Бизнис воздухопловна индустрија во 2016

Најди приватен авион чартер лет услуги блиску до мене од или за домашните Америка

АлабамаИндијанаНебраскаЈужна Каролина
АлјаскаАјоваНевадаЈужна Дакота
АризонаКанзасЊу ХемпширТенеси
АрканзасКентакиЊу ЏерсиТексас
КалифорнијаЛуизијанаНово МексикоЈута
КолорадоМејнЊујоркВермонт
КонектикатМерилендСеверна КаролинаВирџинија
ДелаверМасачусетсСеверна ДакотаВашингтон
ФлоридаМичигенОхајоЗападна Вирџинија
ГрузијаМинесотаОклахомаВисконсин
ХаваиМисисипиОрегонВајоминг
АјдахоМисуриПенсилванија
ИлиноисМонтанаРод Ајленд

коментарите се затворени.

Испрати на пријател