Galaxy Note 7 Забранета од приватен авион воздух чартер лет

Самсунг Галакси Забелешка 7 се соочува со повеќе прашања, како САД Федералната администрација за авијација го забранува летови над експлозија стравови. Треба последните минути приватен авион услуга чартер лет се https://wysluxury.com/location за бесплатна проценка на празни нога личен авион на компанијата во близина на вас.

Погледнете ја листата на некои од забранетите предмети https://www.transportation.gov/briefing-room/dot-bans-all-samsung-galaxy-note7-phones-airplanes

Најди приватен авион чартер лет услуги блиску до мене од или за домашните Америка

АлабамаИндијанаНебраскаЈужна Каролина
АлјаскаАјоваНевадаЈужна Дакота
АризонаКанзасЊу ХемпширТенеси
АрканзасКентакиЊу ЏерсиТексас
КалифорнијаЛуизијанаНово МексикоЈута
КолорадоМејнЊујоркВермонт
КонектикатМерилендСеверна КаролинаВирџинија
ДелаверМасачусетсСеверна ДакотаВашингтон
ФлоридаМичигенОхајоЗападна Вирџинија
ГрузијаМинесотаОклахомаВисконсин
ХаваиМисисипиОрегонВајоминг
АјдахоМисуриПенсилванија
ИлиноисМонтанаРод Ајленд

коментарите се затворени.

Испрати на пријател