Најдобар Луксузни Вез Како да продаваме Мој Чартер Брз Онлајн

Како да се продаде мојот брод онлајн чекор по чекор е лесен начин за тоа како можам да продава мојата јахта брзо преку онлајн интернет маркетинг служба

Како да продаваме вашите Вез за највисока цена

Тоа е добра идеја да се брод испитани за да можете да се запознаат и да се утврдат какви било потенцијални проблеми пред бродот оди на пазар. Ако дното или topsides треба боја работа, направи го. Ако сте сликарство трупот, користете само бел или темно-сина боја. Сепак, еден брокер не се препорачува да се трошат пари на електронски надградби. Ќе добиете само мал дел од тие инвестиции назад.

  • Добра цена право. Добра цена право. Добра цена право.
  • Оди на линија и да се провери сите на интернет страници. Yachtworld, Трговец брод, Boats.com итн. итн. Печати една копија од сите споредливи чамци за да твое. Имајте на ум вкупниот број. Забелешка било клучните карактеристики на другите бродови или немаат. Исто така се погледне во други часа чамци мотор, пак има приколка, дното боја, итн, итн. Ова е многу важно. Што треба да се споредуваат јаболки на јаболка. (Пример - дното насликани trailerable чамци го продаде за помалку.) Обрнете внимание на локации каде што се наведени на чамци. (Пример - Флорида чамци го продаде за помалку - на топлина, сонцето, ветерници, сол и во текот на годината употреба.)
  • Јавите неколку брокери кои имаат чамци кои се споредливи со твое. Кажете им на кој сте и што сте. Повеќето брокери треба да биде многу кооперативни. Прашајте ги зошто бродот, сите се наведени не е продаден. Прашајте ги што мислат дека ќе бидат потребни да го продаде својот брод. Прашајте ги што мислат вашиот брод е во вредност од. Прашајте ги дали тие се случува да го трговија што тие ќе ви даде за него.
  • Проверете Buc цените водичи и НАДА, но не се стави многу доверба во она што го кажуваат. Повеќето од овие, Според мое мислење, се целосно неточни, но тие се она што банките ги засноваат чамци заем вредност на вашиот. Значи, иако неточни тие се уште се нешто да се разгледа.

Сега седнат. Изгледа на сите податоци кои сте ги собрале. Пресмета она што навистина чини да се одржи на вашиот брод за уште неколку месеци. Бидете искрени со себе! (Забелешка: она што го должам на вашиот брод нема никаква врска со неговата малопродажна вредност.) Не грижете се за ставање "шаване соба" во вашиот број. Вие нема да мора да се грижите за "простор за преговори" Ако никој не бара. Сега цената на вашиот брод да биде следниот да го продаде. Знам дека е болна, но јас не се сеќавам некогаш било кој продавач ми каже "Леле, Го продадов мојот брод до евтини!"

Топ десет корисни совети за продажба на вашиот брод

1. Пазарот тоа!: Рекламирате силно. Место реклами во локалните пловењето прес, големите дневен весник и, ако тоа е голем брод или на еден од ограничената достапност дека купувачите најверојатно ќе патуваат надвор од државата за да ја видите, место реклами во pricier регионални и национални локации. Слика реклами привлече повеќе сообраќај. Изнајмување простор во некој автопат-страна многу, каде што стотици минувачи може да се види тоа, повеќе отколку во вашиот патеката.

2. Истрела-до!: Запалете го моторот и се загрее час пред изгледите доаѓа да види на брод. Смртоносно батерија или инат старт-дури и за одличен моторот врти купувачите надвор.

3. Залог на верност: Изгледа се важни. Спреј мебел восок може да се примени и ги избриша-оф брзо и лесно. Одблесок не трае повеќе од еден ден, но тоа е совршен за тоа изгледите кој повикува и вели дека тој ќе биде во текот на еден час.

4. Празни ветувања: Тоа е подобро да се покаже празна складирање области и забелешка како пространа тие потоа да се има сите ваши опрема заглавена во нив до точка на преплавени. Да ги отстраните вашите глупости.

5. Допир поени: А професионални детали работа има смисла за чамец, во Приштина состојба. Ако вашиот стапки брод "просечен" или "добро" се фокусира исклучиво на повеќе блескавите флеки. Соединение-од 'рѓа дамки крварење од фитинзи, ре-лента рендан подигање шари, де-маст моторот, чистење на Билге, итн. Ако кабината е лепливата, прикриено поставите воздух freshners.

6. Замаглен-аут: Ако јасно завеси се изгребани или облачно со возраста, ги отстрани за првичниот гледање.

7. Дното Работа: Ако бродот е дното насликани, применуваат свеж слој. Тоа го прави на бродот изгледаат поостри. Исто така, спреј бои вонбродски и строг возење skegs кои имаат боја носи-оф.

8. Судскиот море: Со платно отстранети, сите освен безбедноста опрема сместени на брегот и светлина во гориво и вода, Твојата волја брод авионот полесно, се справи со повеќе nimbly, и постигнување побрз врвот крајот на брзина. Обиде да го убеди купувачот да се ограничи возењето-заедно пријателите и семејството за што е можно помалку, Заради наведените причини, и така вистински "просторност" на бродот не е болно очигледно.

9. Хартија Чејс: Имаат сите титула, регистрација, продолжена гаранција и, ако е достапно, евиденција за сервис на рака во врзивно средство. Тоа е импресивен, дури и ако првичната реакција на купувачот да се чини Хо-потпевнувам.

10. Бидете реални: Дознаам вашата крајна линија цена добро однапред на состанокот на првиот купувач. Разгледа на доларот трошоците за рекламирање, чување и одржување, а тоа е за продажба, како и трошоците за времето кои се вклучени во покажувањето на брод.

Земе: Три Уште совети ...

11. Потаен: Не откриваат вашата најдобра цена во текот на телефон со некој кој не го видел на брод. Пред купувач гледа вашиот брод, Тој нема емоционална инвестиција. Покрај, Како да знаете дека дури и може да си го дозволиме? Плус, купувачи на оградата често имаат пријатели нарекуваат како "нови перспективи" во обид да ви патување до.

12. Се плаќа: Готово е цар. Проверки се пра-откако ќе го исчистите. Т.н. "банкарски чекови" не се толку добри како злато. Сите овие се направи "потврди" дека купувачот има на проверка на сума на сметка на датумот на издавање. Тие може да се откаже толку лесно како и откажување на лични чек. Немојте да потпишувате на брод во текот додека знаевте дека можете да се трошат пари на купувачот.

13. Големо прашање: Купувачи секогаш ќе те прашаат зошто се продаваат. Добро, за пари глупави. Но вие не може да се каже дека (или дека вашите уморни од tinkering без корист на гаранција). Промени во животниот стил се најдобар одговор. Да речеме дека сакате да се обидете крстарење и не може да го направи во отворен чамец, вашите деца не одат со тебе, така да не треба ски брод, не го рибам офшор веќе така еден е со цел да се намали, како и да е.

Најди приватен авион чартер лет услуги блиску до мене од или за домашните Америка

АлабамаИндијанаНебраскаЈужна Каролина
АлјаскаАјоваНевадаЈужна Дакота
АризонаКанзасЊу ХемпширТенеси
АрканзасКентакиЊу ЏерсиТексас
КалифорнијаЛуизијанаНово МексикоЈута
КолорадоМејнЊујоркВермонт
КонектикатМерилендСеверна КаролинаВирџинија
ДелаверМасачусетсСеверна ДакотаВашингтон
ФлоридаМичигенОхајоЗападна Вирџинија
ГрузијаМинесотаОклахомаВисконсин
ХаваиМисисипиОрегонВајоминг
АјдахоМисуриПенсилванија
ИлиноисМонтанаРод Ајленд

коментарите се затворени.

НЕ следете го овој линк или ќе бидат забранети од страницата!

Испрати на пријател