Airbus A319 авион авион внатрешни приватен авион чартер лет

Airbus A319 авион авион внатрешни приватен авион чартер лет служба за бизнис или последните минути прифатлива лични Авион авијација компанијата авион изнајмување блиску до мене за вашето следно патување дестинација на средината на големината на deadhead пилот празна Цитат нога во вашата област.

Приватен авион повелба Ербас ACJ319 Воздухопловна е бизнис класа авиони. Неговиот дизајн е врз основа на 320 патнички авиони. Авионот беше воведен во 1997 и има дополнителни резервоари за гориво од оригиналот A319. Ова значи дека авионот може да патуваат на подолги растојанија 6000 nm или 6,905 милји. Тоа обично се управувани од страна на чартер фирми и големите корпорации, благодарение на својата импресивна низа на функции бизнис класа.

Други услуги што ги нудиме, кога станува збор за воздух флота Превоз служба во близина на вас.

Извршниот Повелбата приватен авион

Светлината Џет повелба

Средината големина Повелбата приватен авион

Тешки приватен авион чартер лет

Турбовитлов приватен авион повелба

Испразни нога Повелбата приватен авион

Приватен авион повелба Цена

Внатрешноста на ACJ319 е пространа и ултра-модерниот, на тој начин што го прави идеален за превоз на ВИП за службени патувања. Авионот доаѓа со неколку делници, кој им овозможи на патниците да се релаксираат во господар спална соба со бања, види филмови во дневна област, спроведе состаноци или да уживаат во храна во јадење област. Тоа може да се пофали на најголемиот кабина пресек во својата класа и обезбедува исклучителни луксузни. Авионот на Повелбата нуди заеднички пилотската кабина со state-of-the-art карактеристики.

Ентериерите се целосно приспособливи за да одговараат на специфични барања кабина. Таа има доста голем простор кадар и вработува fly-by-wire контроли.

AIRBUS Jet A319 Interest over time:


Авион Ербас A319 интерес од страна регион


Ербас ACJ319 авиони за преглед

Тоа доаѓа како изненадување што Ербас ACJ319 е еден од најпопуларните авиони во семејството ACJ. Таа обезбедува идеална комбинација на опсег, луксузни и пространа кабина. Тоа може да се патува од Кејп Таун во Јужна Африка во Дубаи или од Лас Вегас во Лондон, без потреба да земам гориво. Ова обезбедува многу потребните флексибилност на директори се одлучите за службени патувања во различни делови на светот.

Авионот претставува луксузен и добро опремена летање канцеларија за зафатен бизнисмени. Тоа е важна бизнис алатка што му доликува на статус од висок профил и престижот на големите корпорации и шефови на држави.

Авионот може да прими до 50 патници. Таа, исто така нуди и дополнителни опции за да одговара на потребите на операторите. На ACJ319 има капацитет да лета побрзо на повисоки надморски височини, со што се намалува времето на летање.

Најди приватен авион чартер лет услуги блиску до мене од или за домашните Америка

АлабамаИндијанаНебраскаЈужна Каролина
АлјаскаАјоваНевадаЈужна Дакота
АризонаКанзасЊу ХемпширТенеси
АрканзасКентакиЊу ЏерсиТексас
КалифорнијаЛуизијанаНово МексикоЈута
КолорадоМејнЊујоркВермонт
КонектикатМерилендСеверна КаролинаВирџинија
ДелаверМасачусетсСеверна ДакотаВашингтон
ФлоридаМичигенОхајоЗападна Вирџинија
ГрузијаМинесотаОклахомаВисконсин
ХаваиМисисипиОрегонВајоминг
АјдахоМисуриПенсилванија
ИлиноисМонтанаРод Ајленд

коментарите се затворени.

Испрати на пријател